Dla małych firm

Prowadzisz małą firmę ? U nas znajdziesz odpowiednie oprogramowanie, kasę fiskalną lub zestaw do monitoringu.

Dla większych firm

Wdrażamy najpopularniejszy w Polsce systemu sprzedaży - Subiekt. Posiadamy w swojej ofercie wiele drukarek fiskalnych. Instalujemy alarmy i monitoring, opracowujemy strony www.

Dla biur rachunkowych

Zapewniamy kompleksową obsługę informatyczną biur rachunkowych. Prowadzimy sprzedaż i wdrożenie programów księgowych i płacowych.

Dla firm produkcyjnych

Systemy Insert wyposażone są w API ( sfera ). Za pomocą sfery tworzymy aplikacje wspomagające produkcję. Dla większych firm produkcyjnych polecamy Navireo.

piątek, 10 luty 2012 07:30

arSZP_RGT_ustawienia

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Index

Wprowadzanie ustawień rozpoczynamy od wprowadzenia stałych. Na początku ustalamy infomracje na temat konta projektów oraz konta kosztów wydziałowych ( np. 501 i 511 ). Następnie określamy ilości cyfr dla analityk. Należy tu zwrócić uwagę, że długość konta w Rewizorze ma 25 znaków. Konto projektu w arSZP wygląda następująco :

aaa-bb-cc-dd-ee-ff-ggggg

  • aaa - syntetyka projektów
  • bb - analityka grupa
  • cc - analityka zlecający
  • dd - analityka zlecenie
  • ee - analityka projekt
  • ff - analityka wewnętrzna projektu ( według planu kont projektu )
  • ggggg - analityka kartoteki

 

Jak widać w numerze konta występuje 6 kresek i analityka kartoteki, która ma 5 znaków. Dlatego na pozostałe człony pozostaje nam 14 znaków. Domyślnie w InsertGT analityka kontrahetna ma 5 znaków. Firmy produkcyjne mają jednak zazwyczaj mniej kontrahentów i często na analityka zlecającego wystarczy 3 lub 4 znaki. Wówczas je ona tworzona na podstawie analityki kontrahenta z pominięciem początkowych cyfr.

Stałe są wprowadzane indywidualnie dla każdego roku ( domyślnie są kopiowane ) , co pozwala na ich zmianę w kolejnych latach obrotowych. Oczywiście zmiana analityki w kolejnych latach wiąże się z problemami z przeniesiem bilansu.

Przed dodaniem nowego roku do arSZP trzeba utworzyć nowy rok w Rewizorze GT.

RGT_ustawienia_...

 


Poprzednia Następna »

Czytany 5162 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 05 styczeń 2014 06:55
Więcej w tej kategorii: « arSZP_wprowadzenie

Copyright © 2020 AR-WAL S.J. . Wszelkie prawa zastrzeżone. Opracowanie strony AR-WAL S.J.