Dla małych firm

Prowadzisz małą firmę ? U nas znajdziesz odpowiednie oprogramowanie, kasę fiskalną lub zestaw do monitoringu.

Dla większych firm

Wdrażamy najpopularniejszy w Polsce systemu sprzedaży - Subiekt. Posiadamy w swojej ofercie wiele drukarek fiskalnych. Instalujemy alarmy i monitoring, opracowujemy strony www.

Dla biur rachunkowych

Zapewniamy kompleksową obsługę informatyczną biur rachunkowych. Prowadzimy sprzedaż i wdrożenie programów księgowych i płacowych.

Dla firm produkcyjnych

Systemy Insert wyposażone są w API ( sfera ). Za pomocą sfery tworzymy aplikacje wspomagające produkcję. Dla większych firm produkcyjnych polecamy Navireo.

czwartek, 24 styczeń 2013 16:07

LMS komputer zapasowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stosowane przez nas konfiguracje LMS nadają się do przenoszenia między komputerami ( mogą być uruchomione na zdecydowanej większości komputerów ). Pamiętajmy jednak , że po podmianie komputera pojawia się problem podłączenia kart sieciowych, których jest zazwyczaj kilka i możemy się pomylić. Ja proponuję nastepujący układ :

 

  • ETH0 - WAN1
  • ETH1 - LAN klienci
  • ETH2 - WAN2
  • ETH3 - WAN3

 

Oczywiście WAN2 i WAN3 występują tylko w niektórych konfiguracjach. Karty numerujmey od procesora. Nie zawsze karta wbudowana jest obsługiwana przez system Linux.

 

Gdy jest obsługiwana numeracja kart wygląda następująco:

plyta_wariant1....

 

Jeśli nie ( lub jej nie ma ) wygląda tak

plyta_wariant2....

 

Po podłączeniu komputera zapasowego i zalogowaniu się na nim możemy sprawdzić konfigurację kart. Służy do tego komenda ifconfig ( pokazuje wszystkie karty ) lub ifconfig eth0 ( eth1, eth2 - pokazuje konfigurację wybranej karty . Co charakterystyczne komenda ta nie zawsze pokazuje bramę, którą powinnismy znać.

 

ifconfig.JPG

 

O oznaczeniu kart sieciowych decyduje plik /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules . Jeśli tworzymy nowy komputer z obrazu tak jak to opisałem w artykule LMS odtwarzanie kopii po odtworzeniu należy skasować ten plik. Po ponownym starcie zostanie on odtworzony. Po zalogowaniu się na serwerze za pomocą komendy ping możemy sprawdzić czy kable są prawidłowo podłączone.

Czytany 2988 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 styczeń 2014 14:28
Więcej w tej kategorii: Instalacja NTOP »

Copyright © 2020 AR-WAL S.J. . Wszelkie prawa zastrzeżone. Opracowanie strony AR-WAL S.J.