sobota, 11 luty 2012 07:56

arSZP_magazyn

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Index

Magazyn arSZP jest związany z Subiektem oraz pozwala na dzielenie kosztów towarowych niewprowadzonych do Subiekta ( np. śrubki , farby ... ) na projekty. Do pełnego wykorzystania funkcji potrzebny jest Subiekt GT oraz Sfera dla Subiekta GT.

arSZP rozróżnia 4 rodzaje dokumentów magazynowych :

  • rozchody wewnętrzne RW
  • księgowania bezpośrednie KB
  • podziały projektów PP
  • zakończenia projektów ZP

 

RW – rozchody wewnętrzne

Program odczytuje dokumenty RW z Subiekta GT. RW może być dzielone na wiele projektów. Istnieje możliwość szybkiego podziału kwoty na projekty wewnątrz zlecenia

SGT_RW.JPG
 

KB – księgowania bezpośrednie

Są to dokumenty wprowadzane w systemie rozliczania produkcji z pominięciem Subiekta GT. Istnieje duża liczba faktur składających się z wielu pozycji , których wprowadzanie w Subiekcie i wykonywanie potem RW byłoby bardzo czasochłonne. Dokumenty KB pozwalają wprowadzić takie faktury w postaci kwot przyporządkowanych poszczególnym projektom. Istnieje możliwość szybkiego podziału kwoty na projekty wewnątrz zlecenia

SGT_KB.JPG

PP – podziały projektów

Część projektów jest realizowana bez zamówienia a zamówienie pojawia się później . Takie projekty są traktowane jako projekty magazynowe. W momencie otrzymania zamówienia za pomocą dokumentu PP można przesunąć część wydatków związanych z projektem źródłowym na projekt docelowy. Przeliczanie tego przesunięcia wymaga wprowadzenia ilości sztuk we wszystkie projekty znajdujące się wewnątrz zlecenia. Podziały projektów odbywają się wewnątrz zlecenia.

ZP – zakończenia projektów

Gdy projekt jest zakończony należy utworzyć dokument ZP. W jego wyniku do projektu zostanie wprowadzona data zamknięcia. Dodatkowo dokumenty ZP mogą być importowane do rewizora. Taki import będzie polegał na ywczyszczeniu konta projektu i przeksięgowaniu kosztów projektu na inne konto. Gdyby pojawiły się kolejne koszty związane z projektem ( np. koszty reklamacji ) to w projektach należy taki projekt otworzyć i po wprowadzeniu dodatkowych kosztów ponownie zamknąć.

 

Wszystkie dokumenty magazynowe mogą być za pomocą schematów eskportu księgowane w Rewizorze


Poprzednia Następna »

Czytany 5341 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 05 styczeń 2014 06:54
Więcej w tej kategorii: « arSZP_Gratyfikant arSZP_wprowadzenie »

Copyright © 2020 AR-WAL S.J. . Wszelkie prawa zastrzeżone. Opracowanie strony AR-WAL S.J.