wtorek, 21 luty 2012 14:14

arSZP_Gratyfikant

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W bloku Gratyfikant znajdują się funkcje związane z kosztami pracowniczymi. Do poprawnego działania bloku potrzebny jest Gratyfikant GT oraz Sfera dla Gratyfikanta GT. Program jest przygotowany do pracy Gratyfikanta GT na odrębnej bazie danych jak również wspólnej bazie z innymi programami z serii GT.

Pracowników produkcyjnych przydzeilamy do grupy produkcyjnej ( gdy pracujemy z grupami ) lub nadajemy mu cechę produkcyjną gdy pracujemy z cechami ( podejście z cechami jest lepsze gdyż umożliwia dodanie kolejnej cechy pracownikowi np. gdy przechodzi z grupy produkcycjnej do administracji )

uop_podstawowe....

Następnie musimy dla pracownika zdefiniować czas pracy, to znajdzie przełożenie w formularzu ecpProjekt ( domyślne czasy pobierane są z gratyfikanta )

uop_czas_pracy....

Godziny pracy pracownika wprowadzane są w specjalnym formularzu, w któym zaznaczamy , na których projektach pracował pracownik.

ECP_rozliczenie...
 

Do synchronizowania danych pomiędzy Gratyfikantem a arSZP służy synchronizacja.

GGT_synchroniza...

Przed wprowadzaniem danych o czasie pracy pracowników synchronizujemy ich dane ( informacje o umowach o pracę i umowach cywilno-prawncyh ). Po synchronizacji danych możemy wprowadzać do ewidencji ECP informacje na temat czasu pracy pracowników związanym z określonym projektem.

GGT_synchroniza...

 

Pracę pracowników możemy analizować za pomocą raportów. Raporty moga być eksportowane do excela lub worda.

raport_rozlicze...

raport_ECP_proj...

raport_obliczan...

Po wprowadzaniu danych ECP należy je przesłać do gratyfikanta. W gratyfikancie tworzymy listę płac produkcji. Na liście płac występują zarówno składniki związane jak i niezwiązane z produkcją. Po utworzeniu listy płac  w gratyfikacie możemy pobrać dane do arSZP. Na podstawie pobranych danych wyliczane są współczynniki składniki, które mogą być następnie wykorzystane w schematach eksportu.

 

Czytany 3009 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 05 styczeń 2014 06:54
Więcej w tej kategorii: « arSZP_RGT arSZP_magazyn »

Copyright © 2020 AR-WAL S.J. . Wszelkie prawa zastrzeżone. Opracowanie strony AR-WAL S.J.